Jak możesz sprawdzić, czy Twój samochód jest śledzony?

Liczba urządzeń GPS podłączonych do samochodów wzrosła drastycznie w ciągu ostatnich kilku lat, a automatyczne śledzenie jest dość powszechne. Jeśli podejrzewasz, że ktoś ukrył urządzenie śledzące GPS w twoim samochodzie, możesz go znaleźć – z drugiej strony większość tych trackerów jest tak dobrze ukryta, że nie odnajdzie się ich. Oto kilka sposobów, które można znaleźć w urządzeniu GPS tracker.

  1. Zabierz swój pojazd do zaufanego mechanika z doświadczeniem GPS. Poproś tę osobę o dokładne sprawdzenie samochodu i upewnienie się, że wszystko w Twoim samochodzie działa prawidłowo. Jeśli tracker nie został poprawnie zainstalowany, będzie łatwy do znalezienia.
  2. Przyjrzyj się uważnie metalowym częściom swojego pojazdu. Wiele urządzeń GPS jest przymocowanych do solidnych metalowych części samochodu lub ciężarówki, więc tutaj powinny rozpocząć się poszukiwania.
  3. Wyszukaj urządzenie, które jest tak małe, jak paczka kart. Niektóre urządzenia GPS są znacznie większe, ale większość może zmieścić się w pięści.
  4. Użyj ręki, aby przeszukać wnętrze bagażnika. Często najlepszym sposobem na znalezienie trackera jest przesuwanie rąk wzdłuż spodu samochodu lub wewnątrz bagażnika.
  5. Zakup urządzenie liczników nadzoru technicznego. Te urządzenia są drogie, ale wykryją każdy tracker GPS, który został podłączony do akumulatora samochodu lub w innym miejscu pojazdu.

Czy legalne jest śledzenie czyjegoś samochodu?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ale jest to jedno z najbardziej popularnych pytań związanych z GPS. Z technicznego punktu widzenia możesz śledzić pojazd, jeśli jesteś jedynym właścicielem tego pojazdu (nie może on być udostępniany ani posiadany przez nikogo innego). Możesz również śledzić pojazd, jeśli pojazd ten będzie używany przez pracowników (i jesteś jego właścicielem), ale musisz powiedzieć pracownikom, zanim zainstalujesz urządzenie śledzące GPS – to samo dotyczy każdego samochodu, który zamierzasz wynająć komuś innemu (powiadomienie należy podać).

Wszystko to powiedziawszy, każdy kraj ma inne prawa, które odnoszą się do automatycznego śledzenia i urządzeń do śledzenia pojazdów GPS. Najlepiej dowiedzieć się, jakie są te prawa, a następnie zastanów się, czy nie masz praw do śledzenia pojazdu. Jeśli spełniasz swoje prawa, powinieneś mieć profesjonalnie zainstalowany moduł GPS, aby urządzenie nie było łatwo wykrywalne. Nawet jeśli powiadomisz kierowców, że pojazd jest śledzony, nie chcesz, aby ktoś mógł po prostu usunąć to urządzenie. Najlepszym sposobem na zainstalowanie trackera jest podłączenie urządzenia do twojego samochodu przez profesjonalny zespół.

Należy również zauważyć, że niczego zawartego w tym artykule nie należy traktować jako porady prawnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *