Dokładność GPS i geokodowanie – szczegóły techniczne

Podczas gdy większość naszych klientów nigdy nie widzi efektów z żadnego z poniższych szczegółów, niektórzy ludzie korzystają z niektórych technicznych atrybutów dokładności GPS i geokodowania.

Jak dokładny jest GPS?

Ocena dokładności większości urządzeń GPS użytkownika jest zwykle wyrażana jako „Prawdopodobieństwo błędu kołowego 2 metrów (CEP)”. Jest to fantazyjny sposób powiedzenia, że ​​urządzenie jest dokładne z dokładnością do 6 stóp mniej więcej w połowie czasu. Oznacza to również dokładność GPS do 25 stóp 95% czasu.

Żaden przyrząd pomiarowy nie jest zawsze w 100% dokładny. Wykonanie wielu pomiarów w ciągu kilku minut zapewnia dokładność pomiaru zbliżoną do 100%. Powoduje to coraz większą liczbę miejsc dziesiętnych (np. 99,99998%).

Jak samochód zimą, odbiorniki GPS muszą się „rozgrzać”

Odbiorniki GPS potrzebują kilku minut na „rozgrzanie” po włączeniu, aby mogły odbierać satelitarne sygnały czasowe i rodzaj almanachu sieci satelitarnej GPS na orbicie wokół Ziemi. Ten almanach nazywany jest „danymi efemerydowymi” i informuje urządzenie, które satelity mogą spodziewać się o określonej porze dnia. Po zaktualizowaniu tych informacji w urządzeniu można rozpocząć wyszukiwanie lokalizacji.

Odbiorniki GPS mogą „powiedzieć”, jak dobrze radzą sobie w swojej pracy

Odbiornik GPS ma wewnętrzny pomiar zwany „Poziomym rozcieńczeniem dokładności” (HDOP), którego używa do oceny dokładności pozycji. Jeśli HDOP spadnie poniżej ustalonego progu dłużej niż około minuty, zgłosi swoją pozycję z wartościami 0.0 dla szerokości i długości geograficznej.

Gdy odbiornik ponownie obejrzy 5 lub więcej satelitów, HDOP wzrośnie powyżej progu, a urządzenie ponownie wyświetli bardzo dokładne pozycje. Takie zachowanie pozwala na wysłanie nie więcej niż jednego lub dwóch raportów o położeniu przez odbiornik GPS z niedokładnymi pozycjami, zanim zgłaszana pozycja „przejdzie do zera”.

W związku z tym, w kontekście raportów o pozycji przed i po jakimkolwiek innym raporcie o pojedynczej pozycji, bardzo łatwo jest ocenić, czy dokładność pojedynczego raportu o pozycji jest podejrzana. We wszystkich przypadkach dokładność GPS zmienia się nie więcej niż na pół mili na minutę przed przejściem do zera lub przywróceniem do pozycji „true”.

Podczas jazdy w dół dokładność GPS (pozioma) jest bardzo dobra: zazwyczaj w promieniu 25 stóp – ale często z dokładnością do 10 stóp. Wyznaczanie prędkości GPS jest również bardzo dobre podczas poruszania się: w granicach 1 MPH. Z kolei dokładność pionowa GPS jest niska, czasami błąd wynosi setki stóp wysokości / wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *